Čaro fotografie - Mladý fotograf

Mladý fotograf
Celoslovenská iniciatíva Rozumieme nadaným
Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie, Sabinov
Prejsť na obsah
Foto
V Klube nadaných detí Prešov spoznávali čaro fotografie

Posledné septembrové stretnutie členov Klubu nadaných detí Prešov bolo venované fotografii. Čaro obrazu zachovaného vo forme fotografie predstavil prešovským nadaným deťom fotograf na slovo vzatý, Rajmund Petrík. Porotca celoslovenskej internetovej súťaže Fotografia očami detí si zaspomínal na svoje začiatky s fotografovaním, predstavil prácu fotografa a pripravil zaujímavé námety na fotografovanie pre malých nadšencov umenia.
Obraz vytvorený pôsobením svetla (fotografia) zaujal prešovské nadané deti počas stretnutia v Klube nadaných detí. Prehliadka fotografií prostredníctvom galérie celoslovenskej internetovej súťaže Fotografia očami detí predstavila netradičnú záľubu tisícov mladých fotografov z celého Slovenska. Tí fotografujú v mesačných kolách fotografie na rôzne témy. Fotografie prírody, miest, rôznych farieb, portrétov a zvierat priniesli nevídaný záujem aj počas stretnutia nadaných.
Spoznávanie krásy digitálnej fotografie spestrila návšteva fotografa Rajmunda Petríka zo Sabinova, ktorý sa v prvom ročníku spomínanej fotografickej súťaže stal jej víťazom. Aj keď sa v súčasnosti skončil 11. ročník Fotografie očami detí, Rajmund sa naďalej venuje fotografovaniu, tentokrát už profesionálne. Fotografické zábery, ktoré predstavil nasvedčujú, že to s fotografiou myslí vážne. Nemenej zaujímavým faktom je natáčanie videoklipov, či rôznych videí, ktoré priviedli Rajmunda medzi známych ľudí, osobnosti kultúrneho a spoločenského života.
V závere stretnutia s nádejným fotografom mali členovia Klubu nadaných detí Prešov možnosť zapózovať pred objektívom a zvečniť tak zaujímavé „momentky“.
MLADYFOTOGRAF.SK
portál mladých fotografov regiónu Šariš
Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie, Sabinov
Copyright © 2018 - Mladyfotograf.sk.sk. Všetky práva vyhradené.
Návrat na obsah