Kresbou predstavil kúpele - Mladý fotograf

Mladý fotograf
Celoslovenská iniciatíva Rozumieme nadaným
Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie, Sabinov
Prejsť na obsah
Foto
Škôlkar Leonardo predstavil kresbou Kúpele Turčianske Teplice

Fotografovať a nakresliť svoje mesto (obec) bolo úlohou detí z materských škôl a žiakov základných škôl v celoslovenskej súťaži, ktorú pripravila iniciatíva Rozumieme nadaným. Zaujímavá súťaž sa uskutočnila pod záštitou poslanca Európskeho parlamentu Vladimíra Maňku.

Zaujímavý zájazd ponúkol školákom, ako aj iným návštevníkom, možnosť oboznámiť sa s činnosťou Európskeho parlamentu (EP), spoznávanie histórie EP, či činnosti v prospech každodenného života občanov krajín Európskej únie. Nechýbalo množstvo aktivít, spoznávanie mesta Štrasburg, dejín, či samotné stretnutie s poslancom Európskeho parlamentu Vladimírom Maňkom. Základné informácie o Európskom parlamente, náplň práce poslancov, či mimoparlamentné aktivity i odpovede na zaujímavé otázky tvorili súčasť jedinečného stretnutia.

Súčasťou vysielaného dokumentu sa talentované deti stali v priestoroch 360 stupňového kina tzv. PARLAMENTÁRIA. Úlohy parlamentu, zmysel existencie, či možnosti ovplyvňovania životov euroobčanov sa dozvedeli na tomto mieste. Nechýbali informácie o cieľoch a úlohách EP, počte, rozdelení poslancov, jednotlivých inštitúcií Európskej únie, právomociach. Samotná miestnosť PARLAMENTÁRIA slúžila na „otestovanie“ informácií, ktoré sa žiaci dozvedeli.
Šesťročnému predškolákovi padol do „oka“ najstarší symbol kúpeľov v Turčianskych Tepliciach. Kultúrnu pamiatku – objekt Modrý kúpeľ si Leonardo Vincenti z Dubového sfotografoval, nakreslil a za pomoci dospelých zaslal do súťaže. Jeho kresba zaujala organizátorov súťaže, ktorí sa rozhodli oceniť talent a šikovnosť mladého  umelca. Leonardo získal 1. miesto a zaujímavé darčeky (DVD rozprávka, DVD náučná hra, detská knižka, USB kľúč, spoločenská hra Šachy), ktoré mu daroval pán poslanec Maňka.

Cieľom celoslovenskej súťaže Ukáž svoje mesto/obe Slovensku bolo deťmi predstaviť miesto, kde sa narodili, či zaujímavé kultúrne pamiatky – krásu slovenských miest. Do súťaže sa zapojili desiatky detí z celého Slovenska, ktoré zaslali nakreslené diela z rôznych kútov Slovenska.
MLADYFOTOGRAF.SK
portál mladých fotografov regiónu Šariš
Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie, Sabinov
Copyright © 2018 - Mladyfotograf.sk.sk. Všetky práva vyhradené.
Návrat na obsah